Tolerancijos dienos paminėjimas

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinio rėžimų Lietuvoje įvertinti jau 13 metus inicijavo Tarptautinės Tolerancijos dienos lapkričio 16 – osios paminėjimą Lietuvoje. Visas Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklas ir švietimo įstaigas kvietė prisijungti. Prie šios gražios iniciatyvos tradiciškai prisijungė ir mūsų mokykla.

Šiemet tolerancijos simboliu tapo „Mozaika“. Kurdami mozaikas mokiniai su klasės mokytojomis aptarė šio žodžio „TOLERANCIJA“ prasmę ir reikšmę. Analizavo tolerancijos/ netolerancijos pavyzdžius iš mokyklos gyvenimo. Savo sukurtus darbus kiekviena klasė pasikabino ant durų, kur kiekvienas galėjo prieiti ir pažiūrėti.
  Žodis „TOLERANCIJA“  yra  pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą.
  Dėkoju visiems prisidėjusiems prie Tolerancijos dienos paminėjimo Vievio pradinėje mokykloje.

Socialinė pedagogė Inga Šimkuvienė