Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Vaikai, ateikite šįryt
Aukštoj žolėj pasidairyt.
Aukštoj žolėj, aukštoj žolėj,
Rasotoj pievoj didelėj.
Aš jus kviečiu, aš jus kviečiu,
Kur knibžda šimtas paslapčių.
Ir valandėlė kiekviena
Mums bus gražiausia dovana.

Zita Gaižauskaitė

Gegužės 7 d.  – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – mūsų mokykloje viešėjo vaikų poetė Zita Gaižauskaitė.

Susitikimas neprailgo, nes autorė labai žaismingai prisistatė ir bendravo. Pasakų močiutė virto poete Zita Gaižauskaite ir vedė mus į eilėraščių šalį. Pradėtą eilėraštį tuoj pat ,,pasigavo“ mokiniai, jį deklamavo. Vaikai tapo eilėraščių personažais. Žinoma, poetė atsakė į klausimus: kiek jai metų, kiek sukūrė eilėraščių, apie ką paskutinis sukurtas eilėraštis, ką įdomaus veikė vaikystėje, kaip sekėsi mokykloje ir kokia buvo mėgstamiausia ar nemėgstamiausia pamoka.
   Mokyklos mokiniai mielą viešnią sveikino autorės posmais (ačiū pirmokei Emilijai Karpičiūtei), muzikiniu kūriniu ( ačiū 3a klasės mokinei Gustei Tumasonytei ) ir savo kūriniais-eilėraščiais (ačiū 3a klasės mokinei Liepai Glebkutei  ir 4a klasės mokiniui Rokui Grigoravičiui). Poetė džiaugėsi kuriančiais vaikais.
  Pabaigoje visi norintys galėjo įsigyti Zitos Gaižauskaitės knygelių su autorės autografais.
  Linkime poetei Zitai Gaižauskaitei dar daug daug skambių eilėraščių ir malonių susitikimų su Lietuvos mokinukais.

Vievio pradinės mokyklos
                                                                                                                      ,,Knygos bičiulių“ būrelio nariai,