Spalio mėnuo sveikesnis

Visą spalio mėnesį mūsų mokykloje šurmuliavo sveiko maisto pamokėlės, pokalbiai, piešiniai, žaidimai. Spalio 22 – antrąją dieną mokykloje vyko sveiko maisto diena. Šią dieną klasėse mokiniai vaišinosi vaisiais, daržovėmis, vyko pokalbiai apie vitaminų svarbą, mokiniai skaitė pačių paruoštus pranešimus apie vaisius, sprendė kryžiažodžius.

Pirmokėliai pasiruošė sveiko maisto piramides. 3- oji a klasė tris savaites rinko įvairias maisto pakuotes.  Pamokėlės metu, dirbant grupėse, bendraujant ir bendradarbiaujant, mokiniai turėjo parodyti savo žinias ir pasiūlyti draugams, kuriuos produktus riekia vartoti kasdien, kuriuos rečiau ir kurių patartina atsisakyti ar valgyti labai retai.

Dar viena mokinių grupė pristatė tyrimą ,, Ką perka ir valgo mūsų mokyklos II aukšto mokiniai“.  Tyrimas parodė, kad II aukšto mokiniai perka ir vartoja daug  saldumynų, spalvotų gėrimų. Pamokėlės pabaigoje žiūrėjo pranešimą - pristatymą ,,Kaip kramtysi, tiek gyvensi“.

Vėliau trečių klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje. Čia žinias galėjo pagilinti  kiekvienas atskirai ar komandoje, bet ir sirgaliai. Visos žinios buvo įvertintos dovanėlėmis, kurias įteikė Kaišiadorių VSB  vaikų ir jaunimo sveikatos specialistė Audronė Petraškienė  iš Elektrėnų savivaldybės ir LR sveikatos ministerijos skirtų lėšų prizams.

Tikimės, kad visi vaikai paskatinti sveikai maitintis, bei įgytomis žiniomis pasidalinti namuose.

Sveikatos specialistė E. Sabaliauskienė

Spalio 24 d. Pakalniškių skyriuje vyko renginys skirtas sveikos gyvensenos skatinimui, bei teisingos mitybos įpročių ugdymui. Renginyje dalyvavo mokiniai ir mišraus amžiaus vaikų priešmokyklinės grupės ugdytiniai ir jų tėveliai. Renginio metu netrūko naudingų patarimų apie tai, kaip praturtinti mažųjų mitybą, užtikrinti gerą savijautą. Renginio metu komandos kūrė plakatą su savo komandos pavadinimu ir šūkiu,atsakinėjo į klausimus, minė mįsles,ragavo daržovių ir vaisių sultis, lipdė sveikos mitybos piramidę, žaidė judriuosius žaidimus lauke, susipažino su vaistažolėmis, gėrė vaistažolių arbatą su medumi.