Prevencinė programa "Obuolio draugai"

Gegužės 3 - 6 dienomis Vievio pradinės mokyklos 4 klasės -  2a, 2b, 2c ir 3b  įgyvendino 8 mėnesius trukusią akredituotą ankstyvosios prevencijos programą „Obuolio draugai“.
   „Obuolio draugų“ programa buvo skirta  ugdyti mokinių socialinius ir emocinius sunkumų įveikimo gebėjimus. Dalyvaudami programoje vaikai mokėsi susivokti savo jausmuose ir apie juos kalbėti; pasakyti tai, ką nori pasakyti; įdėmiai išklausyti kitą, suprasti jo jausmus bei ketinimus; susidraugauti ir išsaugoti draugystę; įveikti nesėkmes, vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą; spręsti konfliktus; pasakyti „ne“; kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams; lengviau išgyventi pasikeitimus, netektis ir mirtį.

Programa apėmė 6 modulius : „Jausmai“, „Bendravimas“, „Draugystė“, „Problemų sprendimas“, „Pokyčiai“ ir „Mes galime įveikti“.
Kiekviename modulyje vaikams buvo skaitomas pasakojimas, kurio pagrindinis veikėjas buvo žiurkėnas vardu Obuolys. Jis draugauja su dvyniais broliuku ir sesute bei jų draugais. Pasakojimo veikėjai susidurdavo su šio amžiaus vaikams pažįstamais dalykais: draugyste, bendravimu, vienišumo jausmu, patyčiomis, priekabiavimu, reagavimu į pokyčius ir netektis, situacijomis, kai reikia viską pradėti iš naujo. Atlikdami praktines užduotis, diskutuodami apie pasakojimų veikėjų ir savo problemas, vaikai ieškojo išeičių iš sunkius jausmus sukėlusių situacijų.
Kas savaitę buvo vedamos 45 minučių trukmės programos valandėlės. Programą vaikams vedė mokyklos socialinė pedagogė Inga Šimkuvienė.
 Programa „Obuolio draugai“ yra išskirtinė dėl kelių aspektų:
dalyvaujant joje vaikai išmoksta bendrų sunkumų įveikimo strategijų, kurias gali pritaikyti ne tik įprastose, bet ir jiems naujose probleminėse situacijose;
programa skirta mažiems vaikams, kai paprastai prevencinės programos yra skiriamos paaugliams;
programoje taikoma efektyvių metodų sistema, todėl vaikai išmoksta patys sėkmingai įveikti sunkumus ir stresus, ieškoti socialiai priimtinų išeičių ir paramos, mokosi padėti kitiems, prisiimti atsakomybę už savo elgesį.

Socialinė pedagogė    Inga Šimkuvienė