Prevencija - „Smurtas ir patyčios mokykloje“

Šių metų spalio 14-17 dienomis Vievio pradinėje mokykloje buvo pravestos prevencinės paskaitos tema-„Smurtas ir patyčios mokykloje“. Dažniausia patyčių forma yra apkalbėjimas, erzinimas bei prasivardžiavimas.

Patyčios ir smurtas- tai agresyvus elgesys, nukreiptas į kitą žmogų siekiant jam suteikti fizinį ar psichologinį skausmą. Vievio policijos nuovados nepilnamečių inspektorė Evelina Bliujienė kartu su mokyklos socialine pedagoge Inga Šimkuviene aiškino vaikams kas  yra smurtas, patyčios. Kaip elgtis, kur kreiptis pagalbos, jei patyrei smurtą ar patyčias. Susitikimų metu mokiniai prisiminė ir pakartojo mokyklos elgesio taisykles. Policijos pareigūnė paaiškino, kad jei mokiniai dažnai pažeidinės taisykles, bus baudžiami tėveliai. Taip pat informavo, kad policijoje yra vedama apskaita į kurią gali būti įtraukti mokiniai darantys pažeidimus. Socialinė pedagogė kiekvienai klasei įteikė lankstinuką, kuriame plačiau yra aptariama kaip išvengti patyčių.

Akcijos tikslas- aiškinti mokiniams kas yra patyčios, kaip jas atpažinti.

Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad kiti elgtųsi su TAVIMI.

Socialinė pedagogė Inga Šimkuvienė