Pirmoji mokslo metų diena Vievio Jurgio Milančiaus pradinėje mokykloje

Nepastebėjome, kaip rasotomis pievomis nuplazdėjo vasara. Svyrantys rudeninių gėlių žiedai priminė, kad jau rugsėjis. O jis Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos bendruomenei ypatingas - skirtas lietuviškos mokyklos Vievyje įkūrėjo, lietuvybės puoselėtojo Jurgio Milančiaus 150 –sioms gimimo metinėms. Apie tai liudijo ir žalioje pievoje iš tolo švytinčios baltos raidės.

Rugsėjo 2-osios rytą visa mokykla prisipildė mokinių klegesio ir įvairiaspalvių žiedų. Kieme laukė siurprizas - vaikučius ir jų tėvelius pasitiko ir linksmai pabendravo Vilniaus kojūkininkai.

Nuskambėjus Rugsėjo varpeliui, mokyklos bendruomenė susirinko į šalia esančią aikštę. Šventę vedė Inga Šumskienė ir trečiokai Deimantė bei Martynas. Sugiedojus Lietuvos himną ir įnešus mokyklos vėliavą, direktorė Alma Reklaitienė pristatė šventės svečius. O jų buvo nemažas būrys. Su švente pasveikino ir krūvą kamuolių padovanojo Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys. Sveikinimo žodžius mokyklos bendruomenei tarė Elektrėnų savivaldybės vicemeras Raimondas Ivaškevičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys, Vievio miesto seniūnas Zenonas Pukėnas.

Direktorė Alma Reklaitienė susirinkusiems pristatė jos inicijuotą ir mokytojų Birutė Kulėšytės, Genės Vilkelienės, Dovilės Gelambiauskaitės, Elenos Mikelinskienės ir Dalios Pukalskienės sudarytą knygą ”Knygnešys Jurgis Milančius”. Apie šį lietuviškos mokyklos įkūrėją, Vievio šviesuolį, knygnešį prisiminimais pasidalijo šventės viešnia Gražina Steckevičienė. Svečiams, rėmėjams ir kiekvienai klasei buvo įteikta po šią knygą. Jos viršelius puošia mūsų mokyklos mokinių Liepos Bartusevičiūtės ir Neringos Markevičiūtės piešiniai.

Eilėmis apie mokyklą, mokytoją rudenį visus pasveikino mažieji pirmokėliai. O ketvirtokai jiems perdavė maišelius su gerų darbų akmenėliais, kuriuos jie skyrė Lietuvos šimtmečiui.

Į šventę kiekvienas pirmų-trečių klasių mokinys atėjo nešinas pirmąja savo vardo raidele, iš kurių pievelėje sudėliojo gyvąją abėcėlę. O ketvirtokai sudėliojo žodį ”Ačiū”. Tada visi kartu pasakėme nuoširdų ir garsų “Ačiū” Baltijos keliui, Lietuvai, lietuviškam žodžiui, J. Milančiui, mamai ir tėčiui, mokyklai.

Šventės pabaigoje virš visų galvų nuvilnijo Lietuvos vėliava, prie kurios kiekvienas galėjome prisiliesti.

Džiugu, kad į šventę mūsų mokiniai skubėjo pasipuošę naujomis uniformomis. Už tai norime padėkoti Ilonos ir Raimundo Jacunskų siuvimo įmonei už geranorišką bendradarbiavimą. Taip pat esame dėkingi gėlių salono “Fitodirbtuvės” floristėms Giedrei Tartėnienei ir Justinai Baubienei už meniškai rudens žiedais papuoštą sceną.

Po šventės, kupini įspūdžių ir geros nuotaikos, visi nuskubėjo į klases.

Mokytoja Dalia Pukalskienė