Kuprinių svėrimo akcija

Rugsėjo  23-27 dienomis buvo vykdoma kuprinių svėrimo akcija. Šia akcija siekiama, kad vaikas išmoktų savarankiškai kiekvieną dieną persidėti kuprinę, nesinešioti pašalinių daiktų. Pradinukų tuščia kuprinė turėtų sverti ne daugiau  kaip  0,700 g.

Buvo pasverta  67 trečių klasių mokinių kuprinės.  Apibendrinus atlikto kuprinių svorio matavimo rezultatus matyti, kad 28,4 %  akcijoje dalyvavusių mokinių nešioja mokyklinę  kuprinę  sunkesnę nei 10 – 15 % savo svorio. Tokio svorio kuprinės kasdienis nešiojimas gali būti vertinamas kaip rizikos veiksnys, įtakojantis moksleivio nugaros skausmus ar kitus stuburo pakenkimus. Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje privalo būti pritvirtinti atšvaitai, kurie padeda mokiniams būti labiau matomais kelyje ir apsaugo juos nuo nepastabių vairuotojų.
Visi akcijos dalyviai gaus Elektrėnų savivaldybės ir SAM lėšomis, Kaišiadorių visuomenės sveikatos biuro išleistą laikraštuką “Iš mokyklos gyvenimo”.

Nepamirškime, kad:

  • Į mokyklą daiktus reikia neštis tik mokyklinėse kuprinėse.
  • Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 % moksleivio kūno masės, o didžiausias -  neturi viršyti 15% moksleivio kūno masės.
  • Sunkiausius daiktus dėkite į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros.
  • Kuprinėje turi būti tik tai dienai reikalingi daiktai.
  • Nešant kuprinę, diržus visada reikia užsidėti ant abiejų pečių, o apatinė kuprinės dalis neturėtų būti žemiau moksleivio liemens.

                                                                                                                          Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė