Kaziuko mugė ir Užgavėnės Vievio pradinėje

Kovo 4 dieną mokykloje šurmuliavo net dvi lietuviškos šventės – Kaziuko mugė ir Užgavėnės. Ateinančius į mokyklą pasitiko Užgavėnių persirengėliai, kurie linksmino, šokdino, kaulijo blynų ir saldainių.

Kaziuko mugėje visi prekiavo, pirko, derėjosi ir kiekvienas ieškojęs rado širdžiai mielų dalykų. Po mugės, klasėse, visi dalijosi įspūdžiais, vaišinosi atsineštomis  vaišėmis, žaidė ir laukė apsilankant persirengėlių, o jie, apsilankę kiekvienoje klasėje, dainuodami  visiems linkėjo šilumos ir sveikatos. Vėliau, eitynėse po Vievį, nešini žiemos blogybių simboliu – More, pradinukai  dainavo, skandavo ir skelbė ateinant pavasarį. Grįžę , mokyklos pievoje , aplink Morę, šoko Užgavėnių ratelius, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovas. Sudeginę Morę ,kaukes,  išsidūkę ir pavargę grįžo į klases aptarti šventinės dienos įspūdžių.

D. Petkevičienė