Europos kalbų diena

Rugsėjo 26-ąją su visa Europa šventėme Europos  kalbų dieną. Ta proga nutarėme pagerbti gimtąją, lietuvių, kalbą. Renginiui, kurio tema „Auginkime gimtosios kalbos medį“, pradėjome ruoštis iš anksto.

Ketvirtokai rinko posakius, rašė rašinėlius apie lietuvių kalbą. Visą tai sugulė ant didelių popieriaus lapų, kurie papuošė mokyklos fojė. Mokyklos bendruomenė galėjo pasidžiaugti ketvirtokų ir jų mokytojų sumanumu.

Tuo tarpu mažieji PUG auklėtiniai, pirmokai, antrokai ir trečiokai „augino“  lietuvių kalbos medį. Ant geltonų, žalių ir raudonų ąžuolo lapų jie rašė lietuviškas raides, žodžius, sakinius. Spalvingi lapai papuošė kalbos medį.

Simboliška, kad ąžuolas „išaugo“ prie lietuvių kalbos puoselėtojo, knygnešio, pirmosios lietuviškos mokyklos Vievyje vedėjo Jurgio Milančiaus portreto.

Tikimės, kad šis renginys padės suprasti, kokia brangi mums lietuvių kalba.  Tai turtas, kurį privalome saugoti ir puoselėti.

Mokytoja Dalia Pukalskienė