Mes matėme Martyno Mažvydo ,,KATEKIZMĄ“

Balandžio 1-ąją  Vievio pradinės mokyklos  ,,Knygos bičiulių“ būrelio vadovė  pakvietė mus  vykti į Vilnių, pamatyti eksponuojamą pirmąją lietuvišką knygą ir Seimo rūmus.
   Geltonuoju mokykliniu autobusu važiavome į Vilniaus Universitetą. Įėjome į pasakiško grožio salę  - biblioteką – skaityklą. Ten buvo vienintelį kartą metuose, Universiteto gimtadienio dieną eksponuojamas Martyno Mažvydo „Katekizmas“.

Šalia aplink senovinį stalą, po stiklais mes išvydome vienintelį išlikusį M. Mažvydo autografą: „M. Mossvid sibi et suis comparavio“ (M.Mažvydas sau ir saviškiams įsigijo), XVI a. Lietuvos žemėlapį,  1818 m. vokiečių kalba išleistą K.Donelaičio „Metus“, A.Baranausko eiliuotą įrašą ir autografą, datuotą 1897 m. Priešais mus spintose puikavosi kitokios senovinės knygos.
  Kai pamatėme „Katekizmą‘‘, jautėmės pagerbti ir pakylėti. Daugelis taip ir nepamatė šios 468 m. maldaknygės, o mes pamatėme!
  Po to vykome į Seimą. Seimo gidė valandą pasakojo apie Seimo rūmus, esančias sales ir juose vykstantį darbą. Būrelio nariai puikiai atsakinėjo į gidės klausimus apie Seimą. Mokytoja ir būrelio vadovė, ekskursijos organizatorė Genutė Vilkelienė džiaugėsi ekskursijos dalyvių žiniomis.
   Seimo rūmuose sudomino dovanų salė. Ypač įstrigo krištoliniai šachmatai su auksinėmis ir sidabrinėmis galvutėmis. Norėčiau jais sužaisti!
   Ši kelionė neprailgo. Mums liko daug kelionės įspūdžių.
   Padėkos žodį už ekskursiją  norime tarti mokytojai Genutei Vilkelienei. Jos neišsenkanti energija mums suteikia žinių ir malonių prisiminimų.

4 a klasės mokinys Oskaras Steponkus,  mama Daiva Steponkienė.