1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Vievio Jurgio Milančiaus pradinėje mokykloje vykdant EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Prisimenant istoriją, istorijai paliekant“ nuo 2020-09- 07 iki 2020 – 09 – 17 buvo organizuotos edukacinės dirbtuvės Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos mokiniams. Užsiėmimų veikloje dalyvavo projekto partneriai Elektrėnų meno mokyklos (EMM) mokytojai, veiklą vedė ir konsultavo  dailininkas Andrius Seselskas.

Dirbtuvių veikla prasidėjo rugsėjo 7 dieną nuo istorinių faktų rinkimo apie svarbiausius mokyklos įvykius. Mokyklos mokytojai ir įvairių klasių mokinių grupė mokyklos muziejuje kruopščiai vartė metraštį ir rinko įvykius, kuriais mokykla ypatingai didžiuojasi. Kūrė informatyvius sakinius ir su Elektrėnų meno mokyklos mokytojų pagalba ploteriavimo technika klijavo juos ant fasadinių mokyklos langų. Mokyklos istorija baltomis frazėmis nugulė dvidešimtyje sakinių.

Rugsėjo 8 dieną mokiniai integruotos veiklos metu susipažino su gatvės menu: stebėjo vaizdo įrašuose dailininkų piešinius ant sienų, labai atidžiai klausėsi kaip gimsta sienos piešinys, patys mokėsi kaip paruošti sieną piešiniui, kaip purkšti dažus, uždavė daug klausimų dirbtuvių vedėjui dailininkui Andriui Seselskui apie piešimo technikas, eskizus, trafaretus. Aptarė, kur dar Vievyje būtų galima pagražinti pastatų sienas, integruotos veiklos metu patys išbandė kelias gatvės meno technikas, kūrė sienos piešinį.

Atsakingiausias darbas – būti bendraautoriais ir kartu su dailininku A. Seselsku kurti bendrą sienos piešinį mokyklos įkūrimo istorijai atminti. Atidžiai įvertinę mokyklos sienos freskos sukūrimo galimybes, mokiniai savitai paryškino kai kurias piešinio detales, kūrė savo žavingų akcentų: vazonėlyje nuspalvino gėles, šuneliui pajuodino nosį, o kaip smagu buvo purkšti baltas minčių snaiges! Norintys ir atradę talentą piešti mokiniai ir vėliau galės panaudoti savo įgūdžius ir puošti mokyklos sienas gatvės meno stiliumi.

Edukacinėmis dirbtuvėmis liko patenkinti visi: mokiniai, galėję prisiliesti prie savo mokyklos puošimo, įgijo žinių apie gatvės meno galimybes; tėveliai, stebėję ir žavėjęsi savo atžalų kūrybingumu; mokytojai, atradę kitokią erdvę vaikų kūrybai, dailininkas Andrius ir dailės mokytojai iš EMM, galėję perduoti žinias augančiai kartai.

Nepastebėjome, kaip rasotomis pievomis nuplazdėjo vasara. Svyrantys rudeninių gėlių žiedai priminė, kad jau rugsėjis. O jis Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos bendruomenei ypatingas - skirtas lietuviškos mokyklos Vievyje įkūrėjo, lietuvybės puoselėtojo Jurgio Milančiaus 150 –sioms gimimo metinėms. Apie tai liudijo ir žalioje pievoje iš tolo švytinčios baltos raidės.

Knygnešio dienai skirti  renginiai Vievio Jurgio  Milančiaus pradinėje mokykloje prasidėjo vasario mėnesio pabaigoje. Mokykla paskelbė respublikinį  piešinių  konkursą ,,Knygnešiai žodį  nešė  kaip  duoną“.

Elektrėnų sav. Vievio Jurgio Milančiaus pradinė mokykla jau keletą metų tradiciškai su socialiniais partneriais organizuoja ir vykdo vieną netradicinių edukacinių veiklų - kūrybines dirbtuves.
Vasario mėnesį mokykloje lankėsi Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktoriai Gediminas Rimeika ir Eglė Valadkevičiūtė. Su jais visą dieną antrų klasių mokiniai dalyvavo Kūrybinės vaizduotės ir skaitymo dirbtuvių pagal B. J. Novako kūrinį vaikams „Knyga be paveikslėlių“  užsiėmimuose. Profesionalūs aktoriai skaitė neiliustruotą knygą, kvietė vaikus kartu skaityti ir pasinerti į vaizduotės pasaulį žaidžiant improvizuotus žaidimus.
Vaikai labai gerai įvertinimo užsiėmimus. Juos sužavėjo knygos ne paveikslėlių skaitymas. Vaikai  po susitikimo išėjo puikios nuotaikos, kupini įspūdžių...
Šios kūrybinės dirbtuvės skirtos šiuolaikiniams vaikams, kurie nuo mažų dienų yra panardinami į mus supantį vaizdų pasaulį ir kartais pamiršta, o gal net ir nesužino, koks beprotiškai įdomus užsiėmimas yra skaityti knygą… net jeigu ji be paveikslėlių.

                                                                                                             Vyr. mokytoja Rasa Bagdžiuvienė

   Vievio Jurgio Milančiaus pradinė mokykla išradingai šventė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Vyko integruotos pamokos apie Lietuvos istoriją, mokyklos bibliotekininkė Birutė Lančinskienė ketvirtokams suorganizavo proto mūšį apie Lietuvą, 1a ir 2b klasės vyko į Vievio kapines uždegti atminimo žvakučių ant mokyklos įkūrėjo Jurgio Milančiaus kapo.

Vasario 14 dieną visi Elektrėnų sav. Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos skyriai kartu šventė Meilės Tėvynei dieną. Šventę pradėjome giedodami valstybės himną. Vėliau trumpas programėles parodė Pakalniškių, Lazdėnų ir Kazokiškių ugdytiniai ir moksleiviai. Prie plakatų ,,Laisvės kaina" vyko viktorina ,,Ką žinau apie Vasario 16-osios laikmetį?" , kalbėjome apie žmones, kuriems turime būti dėkingi  už laisvę. Kartu dainavome ir šokome. Žaidėme žaidimus. Dalinomės duona ir medumi. Laiko viskam pritrūkom,- reikėjo paskubomis skirstytis, nes laukė mokykliniai autobusiukai...

Viliamės, kad, anot Dariaus ir Girėno, šie trumpi prisilietimai prie Lietuvos istorijos pažadins mūsų vaikų širdis ,,didesniems žygiams dėl Tėvynės Lietuvos"...

                                                                     Mokytoja Vita Norkūnienė

Projektas "Sveikas kaip ridikas" tęsiasi, susitikimas su lietuvių lengvaatlečiu, disko metiku, 2000 m. ir 2004 m. vasaros Olimpinių žaidynių čempionu ir rekordininku, dukart Pasaulio čempionu, Europos čempionu, nacionaliniu čempionu ir rekordininku Virgilijumi Alekna.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16