Gražiausios eilės mamai...

Gegužės 1 dieną pačius gražiausius žodžius, dainas ir šokius skyrėme mamytėms. Teatro būrelis parodė muzikinį spektaklį "Senamiesčio gatvelė".

Minime Kovo 11-ąją. Rašome gražiausią žodį LIETUVA.

Vasario 9 d. linksmai šventėme Užgavėnes

Kalėdų eglutė įžiebta

Gruodžio 10 dieną paminėjome Šviesos dieną ir Kazokiškėse įžiebėme Kalėdų eglutę.

Etnografinė diena Pakalniškėse

Teatro būrelio veikla...

   Lapkričio 12 d. Teatro būrelis pakvietė Kazokiškių bendruomenę į spektaklio „Gencijoninis Melsvys“ premjerą. Šiuo spektakliu užbaigėme Šiaurės šalių bibliotekų savaitę. Būrelio nariai vaidino su savo pačių bei tėvelių pagamintomis lėlėmis. Spektaklio siužetą sukūrė taip pat patys mokiniai po to, kai pabuvojo Neries regioniniame parke ir sužinojo neįtikėtiną Lietuvoje nykstančio drugelio Melsvio išlikimo istoriją.

Pilietinė akcija „Prie arbatos apie senovę“

   Rugsėjo 18 d. Kazokiškių skyriaus mokiniai, bei mišraus amžiaus priešmokyklinės grupės vaikučiai pakvietė Kazokiškių kaimo bendruomenę dalyvauti pilietinėje akcijoje Prie arbatos apie senovę“. Mokiniai pasakojo apie sveiką gyvenimo būdą, įvairias arbatas, skatino kultūringą ir prasmingą bendravimą. Kaimo žmonės vaikams papasakojo apie Kazokiškių praeitį, apie žmonių bendravimo ypatumus dirbant, ilsintis ir švenčiant seniau. Visi kartu vaišinosi kvapniomis arbatomis, kazokiškiečių moterų keptais pyragais.

Miško tvarkymo akcija

  2015-09-17 dalyvavome miško tvarkymo akcijoje, skirtoje Miškininko dienai paminėti, tvarkėme Zelvės ežero pakrantę ir mišką šalia kelio. Daug įdomaus apie mišką, elgesį miške, miško augmeniją ir gyvūnus papasakojo Paparčių girininkijos darbuotojai.

Rugsėjo 1 - oji Vievio pradinės mokyklos Kazokiškių skyriuje

Jurginės

   Balandžio 24 dieną Vievio pradinės mokyklos bei Kazokiškių, Lazdėnų ir Pakalniškių priešmokyklinių ugdymo grupių vaikučiai viešėjo Kazokiškių skyriuje. Šventė Jurgines. Ūkininkė Marytė vaikus priėmė savo sodyboje ir aprodė gausų ūkį: karvutę, avytes, vištele, ožkytę. Vaikučiai su auklėtojomis žaidė pavasarinius Jurginių žaidimus, minė mįsles, vaišinosi Kazokiškių skyriaus šeimininkių kepta kiaušiniene. Būk sveikas, pavasari, mes tavęs labai laukėme.

Kovo 11-oji Kazokiškėse

  Kovo 10 dieną Kazokiškių skyriaus mokinius ir priešmokyklinės bei mišrios grupės vaikučius ir jų mokytojas Kazokiškių bibliotekos vedėja Irena Vovierienė pakvietė paminėti Kovo 11-ąją. Jaukiai susėdę vaikai klausėsi pasakojimo apie Lietuvai reikšmingą datą.

  Bibliotekos vedėja Justino Marcinkevičiaus eiles. Susirinkę bendruomenės nariai, pritariant gitarai ir akordeonui, dainavo dainas apie Lietuvą. Pradinių klasių mokiniai jautriai deklamavo bernardo Brazdžionio bei Jono Lapašinsko eilėraščius. Kol vaikai spalvino dėlionę tėviškės motyvais, bendruomenės nariai traukė dainą po dainos. Dėlionė „Lietuva“pavyko puikiai. Mažos rankelės į dėlionių gabalėlius sudėjo tai, kas jų širdelėse: miškai, gėlėtos pievos, trispalvė, pilys ir brangiausi žmonės. Dabar ši dėlionė puošia mokyklos koridorių.Į biblioteką ėmė rinktis skaitytojai. Visi kartu užtraukėme skambią dainą Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“. Tapome jautresni, pakantesni, pakylėti. Norėtųsi, jog tai tęstųsi ne tik šiandien, bet ir kasdien. Juk, kur prasideda laisvė, ten prasideda ir žmogus; kur ji pasibaigia, stoja žmogaus sutemos (Arvydas Šliogeris).

Akcija „Lietuvai ir man“

  Kovo 6 dieną Kazokiškių skyriaus etnokultūros būrelio nariai vyko į Vilniaus Nacionalinę dailės galeriją, kur dalyvavo akcijoje „Lietuvai ir man“. Draugystės apyrankėmis vaikai papuošė Gediminaičių stulpų konstrukciją. Žavėjosi tikrai įspūdingu reginiu – didžiulėmis konstrukcijomis, pražydusiomis trispalvėmis juostelėmis. Pasivaikščiojo Neries krantine, pasigrožėjo sostinės vaizdais.

Kaziukas lankėsi Kazokiškių skyriuje

Kovo 5 dieną Kazokiškių skyriuje vyko nuotaikinga Kaziuko mugė. Džiaugėmės vaikų ir tėvelių pagamintais darbeliais bei iškeptais gardumynais. Vyko smagi prekyba. Visus linksmino 2, 3, 4 klasių mokinių kapela. Šventė baigėsi draugiškomis vaišėmis.

Sausio 13 -oji...

Taip paminėjome Sausio 13 įvykius. Prie laužo dainavome dainas apie Lietuvą, šildėmės, gerdami arbatą.

Adventinė vakaronė

Gruodžio 16 dieną Kazokiškių skyriaus mokiniai ir priešmokyklinės bei jungtinės grupės vaikučiai kartu su mokytojomis visus pakvietė į Adventinę vakaronę. Dienos centro vaikai rodė spektaklį apie išdykusį kiškį. Patys mažiausieji deklamavo eilėraštukus apie žiemą. 2-4 klasių mokiniai papasakojo apie Advento reikšmę ir parodė vaizdelį "Betliejaus žvaigždė". Kazokiškių seniūnijos kultūros renginių organizatorė pravedė adventinio laikotarpio žaidimus. Skyriaus darbuotoja Genutė visus subūrė sudėlioti savąjį Advento vainiką. Čia šiltus ir malonius žodžius apie bendrystę, susiklausymą, gerumą tarė mokyklos direktorė Alma Reklaitienė, klebonas Alfonsas Kelmelis, buvęs mokyklos direktorius Rimas Sabutis bei Kazokiškių bendruomenės pirmininkas Stasys Virganavičius. Vaikučių tėveliai vaišino visus suneštinėmis vaišėmis. Geros mintys skatina daryti gera ir tuo pasidalinti  su visais. Kai pajusime, jog gėrį galima daryti dvylika valandų per parą, galbūt, tuomet pajusime, jog tai galima daryti ir visą gyvenimą.

 A.Marcinkevičienė

Kelionė į Musninkus

    Š.m. lapkričio 18 dieną Kazokiškių skyriaus „Etnokultūros“ būrelio (vadovė Alma Reklaitienė ) nariai dalyvavo projekto „Istorijos puslapius pavarčius“ baigiamojoje konferencijoje, kuri vyko Musninkuose. Šiai konferencijai būrelio nariai apie savo veiklą paruošė pristatymą „Kelionėse pžįstame Lietuvą“ Mokiniai drąsiai dalinosi savo įspūdžiais iš kelionių, susižavėję stebėjo kitų mokyklų pasirodymus, džiaugėsi šeimininkų (Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos) svetingumu. Vaikai vienbalsiai nusprendė – „Tokie projektai – jėga“.

                                                                                                                                                               A.Marcinkevičienė

                                                                                                                                                                                        

Kelionės...

        Šiais mokslo metais Kazokiškių skyriaus etnokultūros būrelio nariai daug keliauja. Pirmoji kelionė - į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Ten mokiniai aplankė Lietuvos regionų senąsias sodybas, mokėsi senųjų lietuviškų žaidimų, klausėsi pasakojimų apie lietuvių buitį. Bene labiausiai vaikai susidomėjo pasakojimu apie lietuvių tremtį į Sibirą, apžiūrėjo jurtos maketą, vagoną, kuriuo buvo vežami tremtiniai.
            Spalio 2 dieną būrelio nariai keliavo po Dūkštų ąžuolyną. Apžiūrėjo lietuvių mitines būtybes, susipažino su Neries regioninio parko saugomais gyvūnais ir augalais.
            O štai spalio 10 dieną vyko į Trakus. Apžiūrėjo senąjį laivą „Vytinę“. Dalyvavo edukacinėje programėlėje. Grožėjosi nuostabiais rudens vaizdais, vaikščiodami po Galvės ežero salas ir Trakų pilį.
   
                                                                                                                           Asta Marcinkevičienė

Motinos diena

     Gegužės 4 dieną Kazokiškių skyriaus mokiniai, mokytojai ir tėveliai paminėjo Motinos dieną. Mažieji ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai deklamavo mamytėms eiles, o 1 - 3 klasių mokiniai parodė spektaklį "Vištytės pyragas".

Užgavėnės

    Kovo 4 dieną Kazokiškių skyriaus mokinukai, mišrios grupės vaikučiai kartu su mokytojomis, seniūnijos darbuotojais, mamytėmis smagiai šventė Užgavėnes. Mokykloje kepė blynus, vaišinosi savo suneštais gardumynais, kaimo žmonėms linkėjo gerų metų, kvietė visus prisidėti prie žiemos varymo eitynių. Susirinkę prie laužo stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, traukė virvę, žaidė linksmus žaidimus, šoko ratelius. O, suliepsnojus laužui, atsisveikino su žiema. Degant Morei linkėjo žiemai nebegrįžti, o pavasariui greičiau pražysti.

                                                                                                                                                           Asta Marcinkevičienė

Matematika gyvai

     Vasario 5 dieną Vievio pradinės mokyklos Kazokiškių bei Lazdėnų skyrių 1- 4 klasių mokiniai aplankė Goethe’s instituto parodą „Matematika gyvai“, kuri vyko Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre Vilniuje. Parodoje vaikai  išbandė 20 eksponatų! Dėjo dėliones, statė tiltus, suko galvą ties kauliukų žaidimais, stebėjo rutulių lenktynes, pūtė nuostabius muilo burbulus, veidrodiniu būdu dėliojo žodžius, bandė pergudrauti kompiuterį vaikščiodami kreive ir tuo pat metu – lyg visiškai tarp kitko – užsiėmė matematika. Suvokimas parodoje apie tam tikrus dalykus pateikiamas per ranką, galvą ir širdį. Toks būdas keliauti po matematikos pasaulį vaikams labai patiko. Į mokyklą jie grįžo pilni įspūdžių bei patirties apie tai, jog patiems veikti ir atrasti daug smagiau.
                                                                                                                                              Asta  Marcinkevičienė